... Až ti bude v životě nejhůř, otoč se ke slunci a všechny stíny padnou za tebe! ;)

Jak bezpečně přecházet silnici?

17. července 2018 v 20:50 | vev |  Pobav se - zajímavosti a rady
Další zajímavej článek, myslím, že pro nás všechny dost důležitej... Omílaji se tam věci, který už všichni dobře známe, ale možná je úplně stoprocentně nevykonáváme...
Takže pozor... článek je od BESIPu na webu garaz.cz.

Jak bezpečně přecházet silnici?
1) Rozhlížet se - jednoduché a přece nejdůležitější pravidlo. Pořádně se rozhlídnout, zjistit rychlost blížícího se vozidla, abychom mohli bezpečně a v klidu přejít.

2) Nepřecházet mimo přechody - jasně, někdy to úplně nejde, ale místo by mělo být aspoň přehledné. Vždy se vyplatí si pár metrů "zajít" na přechod, než nějaká nehoda. Znáte to - lepší je ztratit minutu v životě, než život v minutě. ;)

3) Na přechodu není absolutní přednost - jako chodec musíme dát přednost automobilům s právem přednostní jízdy, zároveň taky nesmíme "skočit" do silnice někomu, kdo už je rozjetej a nestihne zastavit. V potaz berte taky mokrou vozovku, náledí apod. vzhledem k brzdné dráze blížícího se vozidla.

4) Nepřecházet za překážkou - tuhle poučku si pamatuju od první třídy, protože jsem přecházela (na naší malý vesničce, kde skoro nic nejezdí) vždycky za autobusem, což byla samozřejmě chyba, protože přijíždějící vozidlo mě tam absolutně nemohlo vidět... Takže počkat až autobus odjede a pak přejít!!

5) Poslední pravidlo na webu nazývají "tolerance a ohleduplnost" - ano, to je v provozu třeba. Za volant mobil nepatří, ani přecházejícím chodcům do ruky mobil nepatří. Když víte, že auto nestihne před přechodem zastavit, tak mu tam nelezte jen proto, že jste na přechodu... Chraňte si svůj drahocenný život. ;)

zdroj:
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
M-Ů-J_K-O-U-T-E-K :)

SONG DOBY:

Anna K - Co mi za to dáš?


Ta mě dneska nabíjí! ♥
-------------------------------------------------------------------------
*

CITÁT DOBY:

"Nesnaž se být dokonalý... Místo toho buď dnes lepší než včera!"
(???)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*

ČLÁNEK DOBY:


Loni, hrozně to letí! Tak ať je ten rok 2018 lepší než tenhle! :-)