... Až ti bude v životě nejhůř, otoč se ke slunci a všechny stíny padnou za tebe! ;)

Vyprávěj (seriál)

19. srpna 2018 v 9:19 | vev |  Muzika, film, knížky...
Tak jsem se zase dostala k tomu, abych sem něco málo napsala. Prázdniny pokračujou plným proudem. Mě zrovna napadlo, že bych mohla "dát dohromady" trošku rubriku "Muzika, film, knížky...", kterou jsem poslední dobou zanedbávala.
Seriál Vyprávěj - to je pro mě kapitola sama o sobě. Jeden z mála seriálů, který fakt žeru. Už před x lety, když ho dávali, mi ségra říkala, ať se na něj dívám, že je to pěkný, no a já se nedívala... Ale teďkon se dívám, občas vynechám, ale jinak sleduju pravidelně a fakt mě to moc baví.
Zachycuje dobu asi od roku 1968 do - nevim přesně - teď tam byl rok 2004, natáčel se v roce 2009, takže nějak v tom rozmezí 2004 až 2009 to končí (kdo chcete odborný článek o tomto seriálu se všemi důležitými daty, najděte si na netu, nemá cenu, abych to tady kopírovala). :-)
Vesměs seriál zachycuje dobu komunismu. Hodně se mi líbilo, jak to vypadalo v domácnostech (starý nábytek, oblečení, jiné vztahy než dnes, každý se bál něco říct, udělat, aby ho nezavřeli...). Prostě to pro mě bylo hodně poučný, poznala jsem, jak to v tý době chodilo, jak se stály fronty na novou televizi apod. Popisuje to vlastně hlavně rodinu Dvořákových - vypráví to Honza. Je zajímavý tam sledovat, jak všichni stárnou, jak se mění a tak... Taky tam byla oslava milénia, r. 2000, povodně v r. 2002, vstup do EU... To už jsou věci, který jsem registrovala už jako malá... Ostatní si nic moc extra nepamatuju...
Prostě a zkrátka - skvělej seriál od režiséra Arichteva.
:-)

Výsledek obrázku pro vyprávěj
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
M-Ů-J_K-O-U-T-E-K :)

SONG DOBY:

Anna K - Co mi za to dáš?


Ta mě dneska nabíjí! ♥
-------------------------------------------------------------------------
*

CITÁT DOBY:

"Nesnaž se být dokonalý... Místo toho buď dnes lepší než včera!"
(???)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*

ČLÁNEK DOBY:


Loni, hrozně to letí! Tak ať je ten rok 2018 lepší než tenhle! :-)